Історія КС «Надія»

У витоків створення нашої кредитної спілки стоїть інтерв’ю в місцевій газеті  «Громадська думка» з колишнім міським головою Комсомольська Олександром Павловичем Поповим, яке він дав після своєї поїздки до Канади в далекому вже на сьогодні 1997 році. В своїй розповіді про поїздку до Канади Олександр Павлович, зокрема, поділився своїми враженнями про діяльність кредитних спілок в цій країні і закликав громадян Комсомольська до створення в нашому місті кредитної спілки.

Ганну Василівну Омельченко зацікавила розповідь мера про кредитні спілки, вона зустрілась з Олександром Павловичем і розповіла про своє бажання створити кредитну спілку в Комсомольську. Попов завірив, що буде підтримувати таке починання. На формальну сторону створення пішло майже півроку і 10 серпня 1998 року кредитна спілка, назву якій «Надія» дала саме Ганна Василівна, отримала Свідоцтво про   державну реєстрацію юридичної особи.

Попов О.П., як і обіцяв, посприяв з офісом для новоствореної організації, і перші її члени пам’ятають, що спілка до серпня 2004 року знаходилась на першому поверсі міськвиконкому, в кабінеті №101-А.

З серпня 2004 року і до сьогодні офіс кредитної спілки «Надія» знаходиться там, де це відомо всім її членам, за адресою – вул. Леніна, 30.

В тому ж таки 2004-му році, виконуючи вимоги чинного законодавства України, наша кредитна спілка зареєструвалася в новоутвореному державному регуляторі – Державній комісії з регулювання ринків фінансових послуг України як фінансова установа (до цього була громадською організацією).

Десятки громадян міста пройшли школу управління спілкою, приймаючи участь в органах управління спілки – спостережній раді, кредитному комітеті, ревізійній комісії.

В 2004-му році кредитна спілка «Надія» стала співзасновником Асоціації кредитних спілок Полтавської області «Полтавська кооперативна ліга» .

З 2007-го року наша кредитна спілка є членом «Всеукраїнської асоціації кредитних спілок» (ВАКС) а з 2010 -го учасником Об’єднання кредитних спілок «Програма захисту вкладів».

З 2009-го року спілка співпрацює з «Українським бюро кредитних історій».

Україна – молода держава.  Її трохи більша за 20 років історія – це мить на шкалі  Історії людства. Але час іде, розвивається наша держава, розвиваються її інститути, необхідні для громадян країни. І ми щасливі тим, що є часткою цього процесу.